Homeopatske remedije indikovane za temperaturu i kašalj

Autor: Vesna Vuković, Lidija Rančić, Nada Aleksić, Jasmina Stojšić, Dragica Lačimić

Godina izdanja: 2011.

ISBN: 978-86-87117-08-2

Polutvrdi povez

Obim: 354 strana, 24 cm

Iz predgovora

Ova knjiga je plod kliničkih vežbi prve i druge godine studija homepatije, gde je grupa studenata, jednostarvno, bila suviše napredna. Zanimalo ih je kako što bolje i pripremljenije da krenu u susret pacijentima, a jedini način je bilo istraživanje. Kašalj i povišena temperatura su kao teme došle spontano iz jednostavnog razloga što većina najmlađih pacijenta ima upravo ovu patologiju. Da bi se, u homeopatiji, reagovalo na navedene patologije, potrebno je dobro poznavati homeopatska sredstva koji pokazuju indikaciju. Ova knjiga je rezultat učenja i koristiće kako kolegama homeopatama, tako i naprednim generacijama studenata da uđu u materiju. Imala sam čast da učim one koji danas pišu knjige. (Tijana Ružić)